Kontakt

RFSL

E-post: info@goteborg.rfsl.se

Telefon: +46 (0)31 788 25 10

Fax: +46 (0)31 13 13 05

Besöks- och postadress
Stora Badhusgatan 6, våning 9
411 21 Göteborg

Faktureringsadress
RFSL Göteborg
Fack 3207
Box 226
751 04 Uppsala

Under kontorstid tar vi endast emot besök efter tidsbokning.

Öppet hus onsdagar 18-21 under terminerna (se även kalendariet)

Hitta till oss:
Länk till karta (Hitta.se)

Sexualpolitik och styrelse

Camilla Schulz
Ordförande
+46 (0)76 611 16 02
camilla.schulz@goteborg.rfsl.se

Revisorer

revisorer@goteborg.rfsl.se

Valberedning

valberedningen@goteborg.rfsl.se

Kansli

Patrik Hinnerson
Kanslichef/CEO
+46 (0)76 049 58 49
patrik.hinnerson@goteborg.rfsl.se

Linda Palhamn
Hälsa, sex och hiv, projektledare
+46 (0)76 046 21 41
linda.palhamn@goteborg.rfsl.se

Linda Gustafsson
Råd, kris- och stödsamtal, kurator
+46 (0)76 046 21 29
linda.gustafsson@goteborg.rfsl.se

Adam Alian
Newcomers & asylärenden, projektledare & samordnare
+46(0)76 337 48 54
adam.alian@goteborg.rfsl.se